Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o.
Biuletyn Informacji Publicznej MZK Chojnice

UWAGA PASAŻEROWIE

MZK Sp. z o.o. w Chojnicach informuję, że z dniem  30 marca 2020r (poniedziałek) odstępuje się od sprzedaży biletów u kierowców autobusowych.

Przyczyną jest fakt zaostrzenia się epidemii koronawirusa i konieczność zwiększenia bezpieczeństwa zdrowotnego pasażerów oraz kierowców autobusowych.
Na stronie https://mzkchojnice.pl/public/29 dostępny jest wykaz punktów sprzedaży biletów ponad 30 punktów na ternie miasta i 10 punktów na ternie gminy.

Informacje dotyczące czasowego ograniczenia sprzedaży biletów autobusach  zostaną rozmieszczone w autobusach wiatach przystankowych na ważniejszych przystankach oraz w punktach sprzedaży biletów.  

Zachęcamy pasażerów do zakupu biletów w/w punktach sprzedaży, w ilości na tzw zapas.

Przypominamy o fakcie, że poza sprzedażą w autobusach bilety są tańsze, oferujemy jako nieliczni karnety 6-cio przejazdowe z ulgą ok 8% (dotyczy karnetów normalnych), oraz biletów miesięcznych których cena została obniżona o 50% w styczniu 2018r.

Pasażerowie kupujący w punktach sprzedaży po kilka sztuk biletów na zapas lub karnety wieloprzejazadowe, albo bilety miesięczne ograniczą ilość kontaktów ze sprzedawcą (ważne z punktu widzenia epidemicznego) oraz zyskują finansowo w zależności od ilości przejazdów w ciągu miesiąca

Jednocześnie  prosimy pasażerów o przestrzeganie zasad ochrony swojej osoby oraz innych podróżnych przed rozpowszechnianiem się koronawirusa, w tym głównie:

- zrozumienia faktu znaczącego ograniczenia połączeń komunikacyjnych  realizowanych z zasadzie tylko jako przejazdy związane z pracą jednak zgodnie z ograniczeniem przemieszczania się mieszkańców do minimum

- używania w czasie podróży maseczek ochronnych przez osoby kichające i kaszlące

- zachowania odstępów 1,5-2,0m pomiędzy pasażerami

- stosowania się do ograniczeń dotyczący ilości pasażerów tj. do ilości połowy liczby miejsc siedzących autobusie. Każdy autobus jest oznaczony, ile może zabrać pasażerów. Informacje są umieszczone przy drzwiach wejściowych oraz wewnątrz pojazdu.

 

Powyższe informacje obowiązują do czasu ich zmian lub ich odwoływania.

Przepraszamy pasażerów za utrudnienia, które w obecnej sytuacji epidemicznej kraju są koniecznie. Jednoczenia prosimy o śledzenie komunikatów na naszej stronie internetowej ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację, które to w dalszym czasie mogą doprowadzić do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.

×